+48 605 573 651
Change language

WYSZUKAJ WYCIECZKĘ

Ponad 5000 wyselekcjonowanych ofert

REZERWACJA BILETÓW

Statki, autobusy, samoloty, pociągi, wydarzenia

NASZA OFERTA

Wycieczki, pielgrzymki, wyjazdy narciarskie

NAŁĘCZÓW


NAŁECZÓW
Jedyne w Lubelszczyźnie uzdrowisko. Walory krajobrazowe, źródła mineralne oraz specyficzny mikroklimat tworzą zespół unikalnych warunków tworzących niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Nałęczów oferuje chwile spędzone w ciekawych miejscach. Zwiedzając miasto koniecznie należy zobaczyć: Park Zdrojowy z Pałacem Małachowskich (wewnątrz: sala balowa i salony, kawiarnia i Muzeum Bolesława Brusa, którego pomnik najdziemy na zewnątrz), pijalnię wód, SPA, ul. Armatnia Góra z szeregiem willi letniskowych, kościołem św. Karola Boromeusza, Chata Stefana Żeromskiego, który tu żył i tworzył, malownicze wąwozy.

Nasza oferta:
- kompleksowa organizacja wycieczek krajoznawczych po Nałęczowie i okolicach
- rezerwacja licencjonowanych przewodników
- rezerwacja bazy noclegowej (hotele, pensjonaty, agroturystyka)
- transport dla każdej ilości osób

ATRAKCIE NAŁĘCZOWA:
• Park Zdrojowy - założony pod koniec XVIII w. przez St. Małachowskiego. Niezależnie od pory roku i aury park z zabytkowym drzewostanem zachęca do spacerów. Na terenie parku: staw z Wyspą Miłości, na którą prowadzi romantyczny mostek, zabytkowe budowle, stylowy ośrodek „Termy Pałacowe”.
• Pałac Małachowskich - Zbudowana w XVIII w. Obecnie znajduje się tu „Kawiarnia Pałacowa” i m.in. sala balowa. Przed wejściem do pałacu stoi zaprojektowana przez Stanisława i Zbigniewa Strzyżyńskich „Ławeczka Prusa” oraz pomnik twórcy.
• Stare Łazienki - dawne Łazienki Żelaziste wzniesione w latach 1817-1820. Obecnie w zmodernizowanym budynku znajdują się pokoje gościnne oraz gabinety zabiegowe.
• Sanatorium Książę Józef - dawny Zakład połączony z Hydropatią to jeden z najstarszych obiektów na terenie parku. Obecnie mieści się tu sanatorium Zakładu Leczniczego z jadalnią, laboratorium analityczne, gabinet lekarza oraz placówki specjalistyczne.
• Dom Zdrojowy –mieszczą się tu palmiarnia i pijalnia wód z wystawą rzeźb „Postacie Nałęczowa” oraz „Pijalni Czekolady Wedla”.
• Wzgórze kościelne - XVII-wieczny Kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela oraz znajdująca się obok nekropolia.
• Zabytkowe wille –powstałe na przełomie XIX i XX w. usytuowane są wzdłuż głównych ulic: Lipowej i Armatniej Góry. Przy Alei Lipowej można podziwiać wille, m.in.: rodziny Nagórskich, „Pod Matką Boską”, „Pod Kraszewskim”, „Zofijówkę”, „Tolin”, „Ustronie”. Willowo-ogrodową zabudowę Armatniej Góry stanowią rezydencje, m.in.: „Osłoda”, „Widok”, „Podgórze”, „Oktawia”, „Ukraina”.
• Kaplica pw. św. Karola Boromeusza - zbudowana w 1917 r. w stylu zakopiańskim.
• Ochronka - ufundowana przez Stefana Żeromskiego, zbudowana w 1907 r. Zgodnie z wolą pisarza placówka miała służyć społeczności Nałęczowa.
• Muzeum Stefana Żeromskiego – Drewniana „Chata” to dawna letnia pracownia pisarza, który w Nałęczowie poznał swoją przyszłą żonę Oktawię z Radziwiłłowiczów Rodkiewiczową.
• Muzeum Bolesława Prusa - Jedyne w Polsce muzeum pisarza powstałe z inicjatywy F. Araszkiewicza i innych humanistów w 1961 r. w salach na parterze Pałacu Małachowskich, związanych z pobytem autora „Placówki” . Tu powstawały rozdziały „Lalki”, tu „najwierniejszy kuracjusz Nałęczowa” pisał „Kroniki tygodniowe”, wychwalając zalety zdroju i rozpoczynając modę na Nałęczów. Kontakt: tel.(81) 501 45 52.
• Plenerowa Galeria Fotografii Współczesnej „Jaśminowa” - utworzona na wzór Fundacji Maeght z Saint-Paul we Francji, usytuowana na zboczu wąwozu Chmielewskiego.
• Małe ZOO - do „Nałęczowskiego Zwierzyńca” warto zabrać dzieci. Obejrzą tam kury ozdobne, pawie, strusie, króliki, świnki morskie, owce, kuca, kozy i inne przesympatyczne zwierzęta.
• SPA Nałęczów - Atrium – kompleks basenowy Aquatonic o powierzchni 300 m kwadratowych. Do dyspozycji gości są tory do pływania, sztuczna rzeka, kilka rodzajów jacuzzi oraz sauny sucha i mokra, basen białej glinki, salony kosmetyczne, salon fryzjerski, Club Atrium, kręgle, snooker i bilard i cykliczna wystawa fotografii.
• Szlaki turystyczne: Szlak młynów wodnych rzeki Bystrej, Szlak smaków Krainy Lessowych Wąwozów, Szlak kultury sakralnej Ziemi Nałęczowskiej.

Żródła i informacje:
http://www.pulawy.powiat.pl/strona/index.php/turystyka/123-ciekawe-miejsca
http://www.kraina.org.pl

ZAPRASZAMY | Nasza okolica - atrakcje

TRÓJKĄT TURYSTYCZNY

Puławy, Kazimierz Dolny, Nałęczów

Teren Trójkąta Turystycznego leży na styku czterech rejonów geograficznych: Wyżyny Lubelskiej, Niziny Mazowieckiej, Doliny Środkowej Wisły i wschodniego skrawka Równiny Radomskiej. Zawiera także obszar Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Okolica tzw. Trójkąta turystycznego to unikalna  i najgęstsza w skali europejskiej sieć wąwozów lessowych. Puławy to przede wszystkim osada pałacowo-parkowa z historycznymi budowlami. Kazimierz Dolny znany jest w Polsce i na świecie z unikalnego połączenia przyrody i architektury, stanowi „perłę renesansu lubelskiego”. Nałęczów z kolei to jedyne w swym rodzaju uzdrowisko z uwagi na mikroklimat parku leżącego w samym sercu miejscowości. Dla miłośników historycznych budowli gratką będzie wizyta na zamku w Janowcu.

Partnerzy

Strona stworzona przez webx.pl - tworzenie stron www
© 2013-2018 rajskiewrota.pl - biuro podróży, Wszelkie prawa zastrzeżone.